Château de Gavaudun: kasteel tussen Dordogne en Lot

Tussen de Dordogne en de Lot ligt op een hoog kalkstenen plateau het Kasteel van Chateau de Gavaudun. Of wat er van over is tenminste. Hoe kan ook is het een prachtige klassieke ruïne uit de middeleeuwen met een merkwaardige poort. Het ligt prachtig in een kloof en je kan er lekker wandelen. Kortom; genoeg om […]

Villereal: Bastide dorp bij de Lot **

Villerèal ligt tussen de rivieren De Lot en de Dordogne in en is net als onder andere Damazan, Monflanquin en Monpazier een zogenaamde Bastide dorp. Dit type dorp is typerend voor deze streek in het zuidwesten van Frankrijk. Villerèal heeft een bijzonder grote markthal en een versterkte kerk. In 2018 werd Villarèal een Plus Beaux […]

Monflanquin: bastidedorp op de grens van de Périgord

Monfanquin ligt precies tussen de Périgord en Guyenne en dat heeft de geschiedenis en het uiterlijk van het dorp voor een groot deel bepaald. Het dorp ligt op de heuvel Pech de Monflanquin en dat levert nu een mooi plaatje op maar de reden waarom het dorp juist daar ligt is een veel gewelddadiger; op […]