De mooiste dorpen in de Lot-et-Garonne

De Lot-et-Garonne is een heerlijke streek die ligt in de regio Nouvelle-Aquitaine in het zuidwesten van Frankrijk. Van de twee prachtige rivieren die het departement zijn naam geven is De Lot misschien wel de mooiste. Hier kan je prima wandelen, fietsen kanoën of gewoon lekker toeren. In het glooiende landschap liggen prachtige stadjes en de […]

Château de Gavaudun: kasteel tussen Dordogne en Lot **

Tussen de Dordogne en de Lot ligt op een hoog kalkstenen plateau het Kasteel van Chateau de Gavaudun. Of wat er van over is tenminste. Hoe kan ook is het een prachtige klassieke ruïne uit de middeleeuwen met een merkwaardige poort. Het ligt prachtig in een kloof en je kan er lekker wandelen. Kortom; genoeg om […]

Villereal: Bastide dorp bij de Lot **

Villerèal ligt tussen de rivieren De Lot en de Dordogne in en is net als onder andere Damazan, Monflanquin en Monpazier een zogenaamde Bastide dorp. Dit type dorp is typerend voor deze streek in het zuidwesten van Frankrijk. Villerèal heeft een bijzonder grote markthal en een versterkte kerk. In 2018 werd Villarèal een Plus Beaux […]

Monflanquin: bastide dorp op de grens van de Périgord ****

Monfanquin ligt precies tussen de Périgord en Guyenne en dat heeft de geschiedenis en het uiterlijk van het dorp voor een groot deel bepaald. Het dorp ligt op de heuvel Pech de Monflanquin en dat levert nu een mooi plaatje op maar de reden waarom het dorp juist daar ligt is een veel gewelddadiger; op […]

Het landschap en de grotten langs de Dordogne en de Lot

De toeristen, die sinds halverwege de vorige eeuw in steeds grotere aantallen de Dordogne en de Lot bezoeken, zijn niet de eerste die worden aangetrokken door dit land van melk en honing. Wie de eerste mensen zijn geweest die hier neerstreken, is niet met zekerheid te zeggen. Tegenwoordig zijn de geleerden het er wel over […]