Cardaillac-Dorp-Frankrijk-Lot-toren-tour-de-Sagnes-uitzicht-heuvel

Cardaillac: kasteeldorp in de Lot

Cardaillac ligt in het departement De Lot op tien kilometer van Figeac, de thuisbasis van de machtige feodale familie met dezelfde naam als het dorp. Van het kasteel dat in de twaalfde eeuw is gebouwd staan nog drie torens waarvan twee vierkante en één ronde. Het kasteel was gebouwd in een driehoek en stond op […]

De hangende heiligdommen van Rocamadour ****

Rocamadour is de oudste toeristische attractie in de omgeving van de Dordogne. Als je de pelgrimstochten tenminste ziet als tourisme avant la lettre is het stadje al eeuwen een trekpleister voor reizigers en toeristen. Dankzij een unieke combinatie van geschiedenis, gezelligheid, kunst en een prachtig landschap werkt het stadje als een magneet op reizigers. Iedereen […]

Loubressac: het rustige deel van de Dordogne ***

Het kleine dorpje Loubressac ligt op een rots boven de vallei van de Dordogne in de regio Midi-Pyrénées. Het dorpje heeft een kasteel, een mooie kerk en is nog niet zo druk met toeristen zodat je hier nog de rustige sfeer van de Quercy kan beleven met een adembenemend uitzicht op het dal van de […]

Gouffre de Padirac: varen in een grot ****

Langs de rivieren de Dordogne en de Lot zijn behoorlijk wat grotten te bezoeken. Gouffre de Padirac is één van de bekendste en spectaculairste. Dit komt omdat er twee zaken van deze grot zeer tot de verbeelding spreken. Ten eerste bestaat de ingang uit een enorm gat in de grond met een doorsnede van meer dan veertig […]

Pujols: de intieme kleine wereld van een vestingsdorp ***

Pujols ligt prachtig op een berg boven de Lot, met een prachtig uitzicht op de stad Villeneuve-sur-Lot dat drie kilometer verder ligt. De ingang van het dorp is een poort en verraadt de militaire functie die het mooie Franse dorp in het verleden heeft gehad. Goed voor drie sterren.

Autoire: mooi dorp met een prachtige waterval ****

Het dorp Autoire ligt in het westen in Frankrijk in de buurt van de rivieren de Lot en de Dordogne. Het heeft alles wat je van een Frans dorp mag verwachten; mooie huizen, een kerkje, een restaurantje en een monument voor de gesneuvelde soldaten uit de Eerste Wereldoorlog. Maar Autoire heeft nog iets meer want […]

Lauzerte: mooi plein, lekker eten ***

Lauzerte is vrij groot voor een dorpje. Als je door de straten en over de pleinen loopt, voelt deze plaats ook niet als een dorp. Dat wil niet zeggen dat Lauzerte geen bezoek waard is, maar als ‘Plus Beaux Village de France’ voelt het toch redelijk groot.

Saint Cirq-Lapopie: hooggelegen dorp langs de Lot ****

Als je de eerste keer het boekje van ‘Les Plus Beaux Villages de France’ doorbladert, dan is er één naam die direct opvalt: Saint Cirq-Lapopie. Dit dorp aan de rivier de Lot heeft een bijna belachelijke naam, maar als je er bent geweest overtreft de schoonheid ervan de lollige naam.