Capdenac-le-Haut: dorp hoog boven de Lot ***

Capdenac ligt in het zuiden van Frankrijk even ten zuiden van Figeac hoog boven de rivier de Lot. Het dorp heeft een lange geschiedenis die terug gaat tot de oudheid maar het speelde vooral in de middeleeuwen een belangrijke rol in de regio. De grote Donjon uit die tijd domineert nog altijd het aanzien van het plaatsje maar er zijn hier ook Romeinse zaken te ontdekken.

Cardaillac-Dorp-Frankrijk-Lot-toren-tour-de-Sagnes-uitzicht-heuvel

Cardaillac: kasteeldorp in de Lot

Cardaillac ligt in het departement De Lot op tien kilometer van Figeac, de thuisbasis van de machtige feodale familie met dezelfde naam als het dorp. Van het kasteel dat in de twaalfde eeuw is gebouwd staan nog drie torens waarvan twee vierkante en één ronde. Het kasteel was gebouwd in een driehoek en stond op […]

Autoire: mooi dorp met een prachtige waterval ****

Het dorp Autoire ligt in het westen in Frankrijk in de buurt van de rivieren de Lot en de Dordogne. Het heeft alles wat je van een Frans dorp mag verwachten; mooie huizen, een kerkje, een restaurantje en een monument voor de gesneuvelde soldaten uit de Eerste Wereldoorlog. Maar Autoire heeft nog iets meer want […]

Lauzerte: mooi plein, lekker eten ***

Lauzerte is vrij groot voor een dorpje. Als je door de straten en over de pleinen loopt, voelt deze plaats ook niet als een dorp. Dat wil niet zeggen dat Lauzerte geen bezoek waard is, maar als ‘Plus Beaux Village de France’ voelt het toch redelijk groot.

Saint Cirq-Lapopie: hooggelegen dorp langs de Lot ****

Als je de eerste keer het boekje van ‘Les Plus Beaux Villages de France’ doorbladert, dan is er één naam die direct opvalt: Saint Cirq-Lapopie. Dit dorp aan de rivier de Lot heeft een bijna belachelijke naam, maar als je er bent geweest overtreft de schoonheid ervan de lollige naam.